AD FONTES PO RAZ DZIESIĄTY

Już po raz dziesiąty odbył się coroczny projekt edukacyjny “Ad fontes”, którego głównym celem jest zaciekawienie uczniów kulturą cywilizacji antycznych.
2 grudnia klasy humanistyczne 2A i 2E wraz z nauczycielami odwiedziły trzy znane muzea starożytności mieszczące się na Wyspie Muzeów w Berlinie: Nowe i Stare Muzeum oraz Muzeum Pergamońskie. Jak nazwa projektu sugeruje, uczniowie mieli okazję “powrócić” do źródeł – kultur cywilizacji antycznych. Mogli tam podziwiać wiele ciekawych artefaktów z Mezopotamii, Egiptu, Grecji i Rzymu. Oprócz tego znalazł się również czas na przyjemności – odwiedzili sławny berliński Weihnachtsmarkt na Alexanderplatz i poczuć miłą atmosferę zbliżających się już świąt Bożego Narodzenia. Wieczorem zmęczeni, lecz pełni pozytywnych wrażeń wrócili do Wrocławia.

Kuba Kurach 2e

2016-12-22T20:41:43+00:00 6 grudnia 2016|Projekty edukacyjne, Wydarzenia, Wyjazdy|