(Angielscy) Literaci LO IV

/, Wydarzenia/(Angielscy) Literaci LO IV

(Angielscy) Literaci LO IV

W tym roku, po kilkuletniej przerwie, odbył się Konkurs Literacki w Języku Angielskim dla uczniów naszego liceum. W tegorocznej – X edycji – udział wzięło 16 uczniów, których zadaniem było napisanie pracy na jeden z zaproponowanych tematów:
1. “True fantasy is not about improbable people in never-never lands; on the contrary, it speaks the deepest, innermost truths about the human soul.” (G. Chetwin). Why read fantasy? Discuss.
2. The idea of romantic love in the modern world. A new story of Romeo and Juliet.
3. The vision of the world in ‘Imagine’. Interpret the lyrics written by John Lennon (1948-1980).
4. Write a story ending with the following words:
‘Inspector C. Rime slammed the drawer. He gave the telephone a hateful look and muttered to himself: No, I’m definitely not going to make this phone call. ’ OR
‘She walked into the restaurant, looking forward to a pleasant meal with all friends…’

Najchętniej wybierany temat to temat 4 – krótkie, 1-2-stronicowe opowiadania, pełne humoru, zaskoczenia, dramatyzmu, często zakończone happy endem, czytało się jak niezłą literaturę. Dużą popularnością cieszył się też temat 2 i 3. Recenzentów prac konkursowych (nauczycieli języka angielskiego) zaskoczyła dojrzałość i wieloaspektowość wypowiedzi. Na uwagę zasługuje również strona językowa – różnorodność struktur, bogate słownictwo, ciekawe powiedzenia i wyszukane idiomy sprawiły, że prace były „lekkie i przyjemne” w odbiorze. Well done, Drodzy Konkursowicze!!!

Poza bogactwem języka, treścią i kompozycją ocenie podlegała poprawność ortograficzna i językowa, której czasem brakowało w pracach konkursowych.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce – Ireneusz Szymański (2C)
II miejsce – Martyna Bartusiak (1E)
III miejsce – Jerzy Kocot (2A)

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za udział, a zwycięzcom serdecznie gratuluję!
AS

PS Wręczenie nagród odbędzie się 23.06.2017.

2017-04-06T19:58:49+00:00 6 kwietnia 2017|Konkursy, Wydarzenia|