„Bio-Agro technologie przyszłości” – warsztaty

/, Wydarzenia/„Bio-Agro technologie przyszłości” – warsztaty

„Bio-Agro technologie przyszłości” – warsztaty

W piątek ( 09.05.2014), klasa 1c o profilu biologiczno-chemiczno-geograficznym, razem z panią Lucyną Podobą, uczestniczyła w warsztatach z serii „Studia w pigułce” pt. „Bio-Agro technologie przyszłości” zorganizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy.

Wysłuchaliśmy wykładów „Uprawa roślin w szkle” i „Czy rolniczy biznes się opłaci?”. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i wzięliśmy udział do warsztatach dotyczących owadów „Owady wokół nas – jak szkodnika rozpoznać”, na których uczyliśmy się odróżniać szkodnika od owada pożytecznego . Na kolejnych warsztatach „Co w glebie piszczy” badaliśmy jej pH, właściwości i rodzaje. Udało nam się także odizolować DNA metodą kuchenną. Zwiedzaliśmy laboratoria w budynku Bioinżynierii, oglądaliśmy symulacje pracy elektrowni z odnawialnych źródeł energii i ubojni z nowoczesnym sprzętem, dowiedzieliśmy się jak urządzenia mechaniczne doją krowę, czym jest energia wodorowa. Większość z nas pierwszy raz słyszała o tych technikach. Na zakończenie dostaliśmy dyplomu ukończenia warsztatów i zachęcano nas do studiowania na tym wydziale. Po udanych piątkowych zajęciach, zadowoleni i jeszcze bardziej ciekawi świata biologii wróciliśmy do domu.

Klasa 1c

2017-11-09T13:29:57+00:00 13 maja 2014|Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|