Być kobietą… odsłona trzecia

/, Wydarzenia/Być kobietą… odsłona trzecia

Być kobietą… odsłona trzecia

Być kobietą nie jest łatwo! Przekonywali się o tym uczniowie naszej szkoły dzięki projektowi, który odbywał się u nas w mijającym tygodniu. W tematykę poświęconą trudnej obecności kobiet w sferze publicznej wprowadzały nas wystawy usytuowane na korytarzach, prezentujące sylwetki niezwykłych kobiet, ich dokonania oraz prawa o które walczyły w przeciągu minionych stuleci. Ponadto podczas wtorkowej sesji naukowej można było wysłuchać wykładu gościa specjalnego, pana Sebastiana Kotlarza, o Kobietach sprawujących władzę zarówno dawniej jak i obecnie. Drugi wykład w wykonaniu nauczycielki wok-u, Agaty Rusnak-Kozłowskiej o Artystkach widmach poświęcony był strategii pomijania, przemilczania lub deprecjonowania osiągnięć artystycznych ważnych artystek działających w powojennej Polsce. Poza tym o codziennej sytuacji kobiet i konsekwencjach stereotypów płciowych uczniowie mogli podyskutować z panią Ireną Kamińską, prezeską Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, podczas przeprowadzonych przez nią u nas w szkole warsztatów antydyskryminacyjnych. W ramach projektu odbędzie się jeszcze w przyszłym tygodniu Noc Filmowa – jeśli ktoś z was czuje jeszcze niedosyt tą tematyką albo po prostu chciałby spędzić wieczór z dobrym kinem to serdecznie zachęcamy do udziału w niej. A jeśli ktoś z was chciałby podzielić się refleksją na temat tego co dla niego oznacza bycie kobietą to do końca tygodnia może wpisać ją na tablicy umieszczonej przy sekretariacie, stanowiącej nasz szkolny Hyde Park.

A. R-K

2018-02-12T13:05:43+00:00 12 lutego 2018|Projekty edukacyjne, Wydarzenia|