TELEFON: 71 798 67 33

CZEGO JESZCZE O WODZIE NIE WIEDZIELIŚMY… czyli wizyta klasy 2D w Hydropolis

//CZEGO JESZCZE O WODZIE NIE WIEDZIELIŚMY… czyli wizyta klasy 2D w Hydropolis

CZEGO JESZCZE O WODZIE NIE WIEDZIELIŚMY… czyli wizyta klasy 2D w Hydropolis

W ramach projektu „Szkoła w mieście” dnia 11.04.17 wybraliśmy się do Hydropolis, mieszczącego się w dawnych, ponad stuletnich zbiornikach wody przy ul. Na Grobli we Wrocławiu.
Zwiedzanie tego ultranowoczesnego centrum wiedzy o wodzie, które jest jedynym takim obiektem w Polsce i jednym z nielicznych na świecie rozpoczęliśmy od projekcji filmu opowiadającego o powstaniu wody na Ziemi. Potem, podążając wzdłuż zamkniętego w podłodze półkilometrowego strumienia wody, przeszliśmy przez kolejne pomieszczenia poświęcone takim tematom jak: głębia oceanów, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, historie morskich zdobywców czy motyw wody w religiach. Mogliśmy również podziwiać jedyną na świecie replikę batyskafu „Trieste”, który w 1960 r. zanurzył się do Rowu Mariańskiego oraz wykonaną z akrylu kopię rzeźby „Dawid” Michała Anioła, symbolizującą, że człowiek w dużej mierze składa się z wody.
Dla tych, którzy zwiedzali Hydropolis po raz pierwszy było to tak ciekawe doświadczenie, że kolejna wizyta tutaj jest niemal pewna.

Eliza Sikora

2017-04-27T11:18:14+00:00 18 kwietnia 2017|Wydarzenia|