DESTINATION IMAGINATION w LO IV

/, Wydarzenia/DESTINATION IMAGINATION w LO IV

DESTINATION IMAGINATION w LO IV

W tym roku szkolnym, po raz drugi w naszej szkole zebrała się grupa osób chętna do udziału w DI.

Czym jest DI?

DI jest największym na świecie programem edukacyjnym mającym na celu rozwój kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej, budowanie relacji i wykorzystywanie szans.

Jak działamy?

Nasza 6-osobowa drużyna – o wdzięcznej tudzież enigmatycznej nazwie – Magiczne Kolumby spotyka się w każdy piątek po lekcjach. W czasie zajęć pracujemy nad rozwiązaniem Wyzwania Drużynowego i ćwiczymy „Wyzwania na Już”, które uczą nas kreatywnego myślenia, wychodzenia poza utarte schematy, współpracy w grupie i odpowiedzialności za siebie nawzajem.

Przy realizacji rozwiązania Wyzwania Drużynowego, a jest to Wyzwanie Społeczne – projekt ZASIĘG Sztuka Ucieczki, pomagają nam nasi ukraińscy koledzy i koleżanki ze szkoły. We współpracy z nimi planujemy też zorganizować np.: Dzień Kultury Ukraińskiej w naszej szkole.

Efekty naszej kilkumiesięcznej pracy zaprezentujemy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination, która – jak co roku – odbędzie się we Wrocławiu w dniach 01-03.03.2019.

„Czwórkowi” DI-owicze w składzie: Oliwia Żynel (1A), Andżelika Maniak, Weronika Maćczak, Alicja Pakuła (1F), Joanna Orman (2A), Maciej Olearczuk (3E)

2019-01-10T12:04:51+00:00 10 stycznia 2019|DI, Wydarzenia|