DURA LEX SED LEX

Już po raz kolejny uczniowie i uczennice Czwórki wzięli udział w obchodach Dnia Edukacji Prawnej w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu.  Organizatorem i patronem projektu jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, które dąży do propagowania zasad demokratycznego państwa prawnego, a także budowania pozytywnego wizerunku sędziów i sądów. „Dura lex sed lexTwarde prawo, ale prawo” – ta i inne sentencje świetnie oddają klimat inscenizacji rozprawy karnej, przygotowanej przez uczniów LO nr I we Wrocławiu. Po zakończeniu pokazu uczniowie wzięli udział w burzliwej debacie na temat: „Mowa nienawiści zabija?”, w której wypowiadali się również przedstawiciele sądu, mediów, władz oświatowych oraz językoznawca.  Najlepszym podsumowaniem udziału w tym bardzo wartościowym i angażującym emocjonalnie wydarzeniu może być maksyma „Ius est ars boni et aequi  – Prawo jest sztuką tego, co dobre i sprawiedliwe”

Marzena Solnica

2019-04-30T21:35:06+00:00 21 marca 2019|Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|