Dwa bieguny, cały świat

/, Wydarzenia/Dwa bieguny, cały świat

Dwa bieguny, cały świat

10 października 2014 roku troje uczniów z naszej szkoły tj. Weronika Jarmołowicz, Karolina Ławska oraz Jakub Wojcieszak pod opieką p. Lucyny Podoby uczestniczyło w corocznym konkursie organizowanym przez Dział Edukacji wrocławskiego ZOO „Dwa bieguny, cały świat”, który dotyczył ochrony biegunów polarnych i zamieszkujących je zwierząt.

W czasie, gdy sprawdzano nasze prace, zostaliśmy oprowadzeni po świeżo wybudowanym Afrykarium. Zrobiło ono na nas ogromne wrażenie. To, co ujrzeliśmy, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Niezwykłości tego miejsca nie da się opisać. Następnie poszliśmy do Odrarium, w którym można zobaczyć florę i faunę Odry. Również ta część ogrodu zachwyciła nas swoim urokiem.

Chociaż do pełnego sukcesu zabrakło nam kilka punktów, to opłacało się wziąć w tym konkursie udział, ponieważ czas, który włożyliśmy w przygotowania, został nam zrekompensowany w stu procentach. Uczęszczanie w konkursach obfituje w wiele wspaniałych doświadczeń.

Weronika Jarmołowicz II c

2017-10-03T00:20:30+00:00 3 listopada 2014|Konkursy, Wydarzenia|