Dzień Języka Angielskiego

/, Wydarzenia/Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego

Żółte litery płynące po ekranie w takt muzyki z Gwiezdnych Wojen przeniosły uczniów klas pierwszych i drugich w daleką przyszłość na spotkanie cywilizacji pochodzących z różnych zakątków wszechświata. W auli naszej szkoły wylądowali więc między innymi przedstawiciele Monarchii Upadłych Aniołów, Podwodnego Świata, Jednonogich Zombie, Planety Luster i Cywilizacji Odzyskiwania Surowców Wtórnych. Na początku każda z klas przedstawiła film o życiu na swojej planecie. Następnie obejrzeliśmy układy taneczne do najbardziej popularnych piosenek, czyli „Planet Hit Live!”, na koniec przedstawiciele każdej cywilizacji pokazali i opowiedzieli o największych wynalazkach. Zobaczyliśmy więc transformer utylizacji odpadów napędzany złą energią ludzkiego mózgu, kosmiczną hulajnogę oraz tubę produkującą zastępcze części ciała. A wszystko to w języku angielskim, bez którego porozumienie wszelakich stworzeń nie było by możliwe : Tak w skrócie wyglądał Dzień Języka Angielskiego zorganizowany w naszej szkole 21.03.2013r. przez klasę 2d pod opieką pana Grzegorza Przybylskiego. Jury uznało, że najlepiej zaprezentowała się klasa 2e. W nagrodę uczniowie tej klasy otrzymali muffiny, żelazną rakietę kosmiczną i dzień wolny od lekcji.

Klaudia Sziller 2d

Materiał filmowy