TELEFON: 71 798 67 33

Dzień Trójkąta – kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego

/, Wydarzenia/Dzień Trójkąta – kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego

Dzień Trójkąta – kulturalne święto Przedmieścia Oławskiego

Już po raz drugi Strefa Kultury Wrocław organizuje „Dzień Trójkąta”, czyli święto Przedmieścia Oławskiego. Projekt organizowany jest w ramach programu Sąsiadujemy, kontynuacji programu „Wrocław – wejście od podwórza” realizowanego w czasie obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Głównymi założeniami projektu jest sąsiedzka integracja i zaprezentowanie wrocławianom Przedmieścia Oławskiego jako osiedla, które warto poznać pod względem historycznym jak i architektonicznym.

Tegoroczna edycja, odbyła się pod hasłem „Architektura”, dnia 8 września 2018r. Ponieważ nasza szkoła jest położona w sercu Przedmieścia Oławskiego nie mogło nas na niej zabraknąć. Grupa 25 wolontariuszy z klas 2A, 2C, 2E, 2F, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F wraz z opiekunami p. A. Kucharską, p. D. Pancerowicz, p. A. Anklewicz i p. P. Mospanem zaangażowała się w przygotowania tego wydarzenia kulturalnego. Nasi wolontariusze w różnych częściach osiedla rozdawali ulotki i broszury, kierowali i zachęcali społeczność lokalną jak i odwiedzających dzielnicę gości do aktywnego udziału w tej imprezie – a było do czego bo program wydarzeń był bardzo bogaty. Na ten dzień zaplanowano cztery sąsiedzkie spacery, różnego rodzaju warsztaty, koncerty i wystawy, spektakl teatralny oraz plenerowy pokaz filmowy.

Na dziedzińcu LO nr IV można było obejrzeć wystawę fotografii architektury, którą spotykamy w otoczeniu naszej szkoły pt. „(Nie)oczywisty urok Przedmieścia Oławskiego”. Autorami zdjęć byli uczniowie różnych klas naszego Liceum.

Wszyscy zarówno opiekunowie jaki i uczniowie bawili się świetnie, zdobywając również ciekawą wiedzę na temat otoczenia i historii naszej kochanej „Czwórki”.

Dagmara Pancerowicz

 

2018-09-10T14:27:57+00:00 10 września 2018|Wolontariat, Wydarzenia|