Dzień Ukraiński

…to pomysł naszej drużyny Destination Imagination na realizację Projektu w ramach przygotowań Wyzwania Drużynowego, które będzie prezentowane (już niedługo, bo za dwa tygodnie!) podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu.

Szczegółów Projektu nie możemy zdradzić, gdyż obowiązuje nas tajemnica, ale jedno jest pewne: dzień ukraiński – choć miał zasięg bardziej klasowy niż ogólnoszkolny – to wydarzenie, które – mamy nadzieję – w przyszłości wpisze się w kalendarz imprez szkolnych, bo integracja z ukraińską społecznością naszej szkoły poprzez gry, zabawy językowe czy rozmowy na tematy wspólne dla wszystkich nastolatków na świecie to sposób na poznanie nie tylko kultury i tradycji naszych wschodnich sąsiadów, ale też poznanie ich kulinarnych zwyczajów. Przygotowane przez naszych kolegów i koleżanki z klasy 1F ukraińskie smakołyki można było degustować podczas przerw, a gry i zabawy prowadzone przez nas w czasie dwugodzinnego bloku lekcyjnego jeszcze bardziej nas zbliżyły do siebie i otworzyły na siebie nawzajem. Jednym słowem – zabawa była przednia!

Przy okazji, chcielibyśmy Wam drodzy koledzy i koleżanki podziękować za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie naszego Projektu.

Magiczne Kolumby i Trenerki DI

2019-02-18T10:18:23+00:00 18 lutego 2019|DI, Konkursy, Projekty edukacyjne, Wydarzenia|