Edukacja onkologiczna

Uczniowie wzięli udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie profilaktyki  onkologicznej ze szczególnym uwzględnieniem: raka piersi, raka płuc,  raka szyjki macicy oraz czerniaka.

Kampania informacyjna w zakresie profilaktyki onkologicznej została zaprezentowana przez gościa specjalnego pana Jerzego Michalaka wicemarszałka województwa dolnośląskiego, który przedstawił prezentację poświęconą temu problemowi oraz spot reklamowy kampanii.

Warsztaty, w których uczestniczyło ok. 110 uczniów szkoły, umożliwiły im zdobycie podstawowych informacji o najczęściej występujących typach nowotworów,  o zasadach, które mogą zapobiegać chorobie nowotworowej lub zwiększyć szanse na pełne wyzdrowienie.

Kampanię przygotowało Dolnośląskie Centrum Onkologii, a warsztaty prowadzili specjaliści z dziedziny onkologii  lekarze: Beata Senedyszyn i Sylwia Wnuk i psychologii: Anna Dudek i Agata Kołodziejczyk.

B.K.

2018-02-27T08:42:36+00:00 22 lutego 2018|Projekty edukacyjne, Wydarzenia|