TELEFON: 71 798 67 33

English Day 2015

//English Day 2015

English Day 2015

W przeddzień pierwszego dnia wiosny 2015 odbył się w naszej szkole Dzień Angielski! W tym roku „ożywiliśmy” ikony popkultury, począwszy od znakomitej Marylin Monroe, a skończywszy na słynnym zespole z Liverpoolu – The Beatles.

Na pomysł takiego przebiegu tegorocznego Dnia Angielskiego wpadła aktualna klasa 2A, która wygrała konkurs na scenariusz. Prowadziły tą imprezę Wiktoria Jakubek i Natalia Opielewicz, a w jury tradycyjnie zasiedli nauczyciele języka angielskiego oraz gość specjalny. W tym roku naszą imprezę zaszczycił swą obecnością i występem pan Terence Clark-Ward pochodzący z Anglii dyrektor jednej ze szkół językowych we Wrocławiu. Pan Terence od kilku lat mieszka w Polsce, prowadzi wykłady z metodyki, a oprócz tego jest muzykiem.

Do tegorocznych konkurencji należało przygotowanie filmu przedstawiającego dzień z życia gwiazdy, pokaz mody oraz tzw. ‚live show’, podczas którego klasy mogły puścić wodze swojej fantazji. Jedni tańczyli, drudzy śpiewali, a jeszcze inni przygotowali scenkę humorystyczną. Wyjątkową atrakcją tegorocznej edycji Dnia Angielskiego był wykład p. Terenca, poświęcony najczęściej popełnianym przez Polaków błędom. W dowcipny i żywiołowy sposób nasz Goś zaangażował publiczność do współtworzenia jego opowieści. Mogliśmy też wysłuchać jego występu, a interpretację piosenki „Englishman In New York” sala chętnie podchwyciła.

Po kilku godzinach zabawy przyszedł czas na podsumowanie. Jury obradowało, a wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać występ taneczny Bartosza Szmigielskiego (2A) z partnerką. Po ich znakomitych pląsach przyszedł czas na ogłoszenie wyników.

Na trzecim miejscu podium uplasował się Bob Marley z klasą 1B. Whitney Houston wraz ze swoją klasą 2E zajęła II miejsce, a do zwycięstwa poprowadziła klasę 1D Amy Winehouse! Serdecznie gratulujemy, pozdrawiamy wszystkie gwiazdy English Day i spotykamy się za rok!

Przemysław Mospan

Galeria zdjęć

2017-10-03T00:20:28+00:00 29 marca 2015|Wydarzenia|