Festyn rekreacyjno-sportowy „Czwórki”

//Festyn rekreacyjno-sportowy „Czwórki”

Festyn rekreacyjno-sportowy „Czwórki”

23 września, w ramach obchodów Jubileuszu 65-lecia LO IV, odbył się szkolny festyn rekreacyjno-sportowy, integrujący całą społeczność szkolną we wspólnej zabawie na świeżym powietrzu.

Nie byłby on tak udany, gdyby nie pomoc wspierających nas instytucji oraz zaproszonych gości, dlatego też w tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia imprezy:

• Młodzieżowemu Centrum Sportu – za udostępnienie, na potrzeby festynu, stadionu „Oławka”;
  • Komendzie Policji Rakowiec – za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie imprezy;
  • PZU za przekazanie upominków dla uczniów.

Szczególne podziękowania należą się również naszym gościom, którzy:

• przybliżyli nam zasady gry w Ultimate Frisbee, czyli drużynie FLOW działającej przy AZS AWF Wrocław, której zawodnicy grają w Kadrze Polski w Mistrzostwach Świata i Europy;
  • zorganizowali grę pokazową Speedminton i trening dla naszych uczniów, a więc panom Marcinowi Ociepie (18m. w rankingu światowym w kategorii OPEN) i Grzegorzowi Chmielewskiemu (13 m. w rankingu światowym w kategorii MEN 40+);
  • zapoznali nas z egzotyczną grą LACROSS- wrocławskiemu zespołowi „KOSYNIERZY”, prowadzonemu przez trenera Błażeja Rokickiego;
  • zaprezentowali pokaz karate: Joannie Powroźnik – Mistrzyni Świata (2013) w stylu SHOTOKAN, Marcinowi Goli – brązowemu medaliście Mistrzostw Polski, absolwentowi LO IV oraz Pawłowi Sobków – karatece z sekcji AZS UP w Krynicznie.

W grach i zabawach brali udział uczniowie i nauczyciele: jedni grali w piłkę nożną, inni w petankę, kolejni maszerowali z kijami Nordic Walking lub mierzyli się z taśmą (Slacline).Jeszcze inni podziwiali nasze cheerleaderki oraz pokazy naszych gości. Na zgłodniałych i spragnionych czekały kiełbaski z rożna i napoje. Czas na świeżym powietrzu oraz wysiłek fizyczny wzmógł apetyty i pragnienie. Festyn zakończył się koncertem szkolnego zespołu muzycznego. Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy festynu uznali imprezę za bardzo udaną.

Przemysław Czyżak i Beata Kulik

2017-10-03T00:20:35+00:00 30 września 2013|Wydarzenia|