Gala finałowa konkursu organizowanego przez Fundację PAX ET BONUM

/, Wydarzenia/Gala finałowa konkursu organizowanego przez Fundację PAX ET BONUM

Gala finałowa konkursu organizowanego przez Fundację PAX ET BONUM

„Ludzie są stworzeni do radości. Słuszne jest zatem pragnienie szczęścia. (…) jednakże nie można być szczęśliwym "bez innych".”
JP II

Wyrażona wyżej mądrość to myśl przewodnia konkursu organizowanego przez fundację „PAX ET BONUM”, którego finałowa gala miała miejsce 28. września w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Czym tak właściwie jest szczęście? Jak je opisać? Czy naprawdę niemożliwe jest być szczęśliwym, gdy nie ma przy nas innych ludzi? Co tak naprawdę to oznacza?

Myśl ta zainspirowała uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do sprawdzenia się w jednej z wielu kategorii, wśród których były: proza, poezja, recytacja, fotografia czy film. W konkursie wyraźnie powiodło się klasom humanistycznym. W każdej z wyżej wymienionych kategorii uczniom naszej szkoły udało się osiągnąć sukcesy.

I. miejsca przyznano: Natalii Drozd z klasy III E za wiersz zaprezentowany w konkursie recytatorskim oraz Agnieszce Iżuk z klasy I E otrzymała za film pt. „See my dream”.

Za napisanie prac literackich, rozwijających myśl konkursu, nagrodzone zostały dwie uczennice: II. miejsce zajęła Natalia Sikora – klasa III E, wyróżnienie otrzymała Monika Perkowska – klasa III E.

W konkursie fotograficznym Adrianna Mikulska z klasy II E zajęła III miejsce.

Rozdanie nagród poprzedziła przemowa organizatorów oraz scenki przygotowane przez młodzież z katolickiej wspólnoty „Hallelujah”. Przybliżali oni przybyłym cele i działania wspólnoty, zachęcali do przyłączenia się wszystkich młodych.

Później zaprezentowano dzieła laureatów – prace literackie zostały odczytane, wyświetlono zwycięski film i prezentacje ze wszystkich kategorii wiekowych, natomiast laureaci konkursu recytatorskiego sami prezentowali utwory przed zgromadzoną publiką.

Dziękujemy za zaproszenie na galę, a uczniom życzymy dalszych sukcesów!

Monika Perkowska kl.3e

2017-10-03T00:20:35+00:00 8 października 2013|Sukcesy uczniów, Wydarzenia|