Ignorantia iuris nocet

Już po raz kolejny uczniowie i uczennice Czwórki wzięli udział w lekcji prawa, prowadzonej przez sędziego sądu garnizonowego Pawła Piwkowskiego. Zajęcia te prowadzone są w naszej szkole dzięki współpracy z wrocławskimi sądami. Tym razem odbyły się pod patronatem  Fundacji Edukacji Prawnej PROPUBLIKA. „Ignorantia iuris nocet” – Nieznajomość prawa szkodzi – to hasło przewodnie symulacji rozprawy sądowej, prowadzonej w ramach projektu „Teraz Ty bądź sędzią”, w której uczniowie wcielili się w rolę sędziów. Ta forma edukacji cieszy się dużym uznaniem uczniów, a kolejnym krokiem będzie przygotowanie i przeprowadzenie przez uczniów symulacji rozprawy w sądzie.

Marzena Solnica

2019-12-15T18:08:38+00:00 13 grudnia 2019|Projekty edukacyjne, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|