Kevelaer we Wrocławiu

/, Wymiany/Kevelaer we Wrocławiu

Kevelaer we Wrocławiu

Po czerech miesiącach oczekiwań doszło do rewizyty uczniów z Kevelaer. Pierwszy dzień spędzili z nami i poznawali naszye rodziny oraz okolice, w której mieszkamy.

Drugiego dnia spotkaliśmy się w szkole i uczestniczyliśmy w zajęciach z języka angielskiego i matematyki. Później grupa niemiecka zwiedzała miasto z przewodnikiem, a my graliśmy w „Miasto”.

We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Krzyżowej, gdzie poznaliśmy dzieje rodziny von Moltke, następnie zwiedziliśmy Kościół Pokoju w Świdnicy i zamek Książ.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od rozegrania konkursu strzeleckiego. Potem podziwialiśmy Afrykarium w ZOO, a po południu w synagodze Pod Białym Bocianem i obejrzeliśmy wystawę na temat ” Kryształowej nocy”. Wieczorem świetnie bawiliśmy się na kręgielni.

Ostatniego dnia wymiany pani dyrektor wręczyła nagrody za konkurs strzelecki i grę ” Miasto”.

My podsumowaliśmy całą wymianę wykonując plakaty dotyczące całego projektu. Po obiedzie udaliśmy się do Niemieckiego Towarzystwa Kulturalno- Społecznego i tam dowiedzieliśmy się o jego działalności.

Wieczorem pożegnaliśmy naszych gości, którzy wracali do Niemiec autokarem. Mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy.

Projekt został dofinansowany przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM) Dziękujemy!

opracowała Aleksandra Szczęsna

2017-10-03T00:20:28+00:00 30 marca 2015|Wydarzenia, Wymiany|