KIM JEST ŚWIĘTY MIKOŁAJ?

//KIM JEST ŚWIĘTY MIKOŁAJ?

KIM JEST ŚWIĘTY MIKOŁAJ?

W ramach współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej w Dniu Świętego Mikołaja trzydzieścioro naszych uczniów wzięło udział w wykładzie profesora Leszka Berezowskiego Who is Santa Claus? Celem wykładu było zapoznanie uczniów z historią Świętego Mikołaja począwszy od jego działalności w rodzinnej Myrze (miasteczku w Turcji), poprzez ewolucję wizerunku świętego na przestrzeni wieków, po współczesne wyobrażenia o tej postaci w różnych zakątkach świata. Z wrodzonym poczuciem humoru oraz na podstawie artykułów prasowych, podań i opracowań naukowych profesor starał się ponownie zaszczepić w młodzieży wiarę w Świętego Mikołaja oraz przekonanie, że za dobre uczynki czeka nas nagroda.
Pojawiły się też wątpliwości czy nie należałoby zrewidować opinii dotyczących reniferów z zaprzęgu Świętego Mikołaja, ponieważ samce tego gatunku gubią poroże na zimę a samice nie. Więc może nie Rudolf a Rudolfa ciągnie sanie z prezentami? To pytanie pozostawiam Wam, drodzy uczniowie, pod rozwagę.
Sądzę, iż uśmiechy na twarzach oraz pozytywne opinie uczestników po wykładzie świadczą o dużym zainteresowaniu powyższym tematem oraz o satysfakcji z udziału w spotkaniu z interesującą postacią polskiej nauki.
Zapraszam serdecznie na kolejne wykłady.

Małgorzata Połch

2016-12-13T20:38:04+00:00 13 grudnia 2016|Wydarzenia|