KURS Z ROBOTYKI

Przez osiem kolejnych tygodni w LO nr IV trwał kurs z robotyki zorganizowany w ramach współpracy z Politechniką Wrocławską. Zajęcia odbywały się w godzinach popołudniowych w pracowni fizycznej, a jego uczestnikami byli uczniowie z klasy III D. Podczas zajęć uczniowie wykonali własnego robota, składając go, lutując części, a następnie programując w języku C. Roboty mogą działać, jako robot typu linefollw’er – robot wyścigowy, robot minisumo, mogą podążać za ręką lub unikać przeszkód i krawędzi stołu. Po zakończeniu kursu roboty stały się własnością uczestników, którzy mogą je dalej dowolnie rozbudowywać i programować.

Małgorzata Bandura

2017-11-09T13:17:19+00:00 17 marca 2016|Projekty edukacyjne, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|