Laboratorium Inspiracji

Kolejny rok współpracy LO nr IV z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania to realizacja w naszej szkole projektu : „Laboratorium Inspiracji – wspomaganie rozwoju osobistego i społecznego uczniów wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych”. Projekt jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocławia.
Warsztaty edukacyjne realizowane były okresie kwiecień – grudzień 2017 r. Etapem kończącym była Olimpiada Rozwojowa, która odbyła się 23 lutego 2018 r. W turnieju uczestniczyli uczniowie 5 klas drugich. Rywalizacja polegała na rozwiązaniu 7 zadań będących podsumowaniem 6 warsztatów tematycznych. Współzawodnictwo przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze, zgodnie ze słowami Walta Disney’a : „ …różnica między wygrywaniem a przegrywaniem zwykle tkwi w niepoddawaniu się”.
Zwycięzca olimpiady jest jeden – w tym przypadku byli to uczniowie z klasy II d, którzy otrzymali w nagrodę zaproszenie – bilety na projekcję wybranego filmu.
Z ramienia Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania zajęcia w naszej szkole prowadziła psycholog – pani Aleksandra Linkowska.

K.B.

2018-02-27T13:43:52+00:00 27 lutego 2018|Projekty edukacyjne, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|