/, Sukcesy nauczycieli, Sukcesy uczniów, Wydarzenia/LAURY DLA UCZNIÓW CZWÓRKI W NAJTRUDNIEJSZYM, CHOĆ NAJLŻEJSZYM GATUNKU DZIENNIKARSKIM

Dwójka z ośmiu laureatów jubileuszowego X Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton to uczniowie LO IV – Ewa Wróblewska z IId (wyróżnienie) i Jerzy Kocot z IIa (III miejsce).
Jury pod przewodnictwem prof. Stanisława Beresia wyróżniło ich teksty zainspirowane myślą Jacka Dehnela. Ewa i Jerzy pokazali, że potrafią spojrzeć na problem „cierpliwego papieru” i „jeszcze cierpliwszego internetu” z wielu stron, dostrzec – jak zauważył przewodniczący jury – jego drugie, a nawet trzecie dno.
W tym roku młodzi uwodziciele i czarodzieje (jako że felieton jest sztuką uwodzenia i czarowania) wraz ze swoimi opiekunami (Alicją Badowską i Dorotą Żytkiewicz) nie tylko zostali uhonorowani nagrodami i drukiem w okolicznościowym starannie przygotowanym wydawnictwie, ale także prezentacją multimedialną swoich komentarzy do rzeczywistości.
LO nr XII we Wrocławiu – organizator tego prestiżowego konkursu – szczyczącego się nie tylko patronatem MEN, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Gminy Wrocław, ale i niekłamanym zainteresowaniem młodych erudytów – podjął 24 kwietnia finalistów wybranych spośród 483 adeptów felietonistyki z całej Polski z rocznicową pompą. W finale uroczystej gali nie mogło się oczywiście obejść bez olbrzymiego i smakowitego tortu. Objadając się bitą śmietaną i czekoladowym biszkoptem, można było spojrzeć na życie nieco mniej krytycznie.
(ab)

2017-05-15T21:02:20+00:00 15 maja 2017|Konkursy, Sukcesy nauczycieli, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|