Laury ogólnopolskie!!!

/, Wydarzenia/Laury ogólnopolskie!!!

Laury ogólnopolskie!!!

W XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Historia bliska” zespół uczniów klasy IIe w składzie: Kamila Bienias, Dominika Czyżak, Aleksandra Cienciała, Kamila Wojtasik, Jakub Skrzyniarz zajął III miejsce.

Gratulujemy!!!

A oto kilka słów o tej szacownej imprezie.

„Historia Bliska” to program realizowany przez Fundację Ośrodka KARTA od 1996 roku, oparty głównie na organizacji corocznych konkursów historycznych dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – dotąd zorganizowano 18 edycji konkursu.

Uczestnicy, w ramach ogólnego tematu konkursu, realizują temat własny – ważny z punktu widzenia lokalnej społeczności: wsi, miasteczka, rodziny, środowiska. Mają za zadanie samodzielnie przeprowadzić pracę badawczą: zgromadzić źródła (w tym relacje świadków historii), dokonać ich analizy i weryfikacji, przedstawić efekty swojej pracy w dowolnej formie.

Od 1999 roku konkurs „Historia Bliska” stał się elementem EUSTORY – tworzonej przez Fundację Körbera z Hamburga (organizatora konkursu historycznego dla młodzieży: „O nagrodę prezydenta Republiki Federalnej Niemiec”) międzynarodowej sieci niezależnych historycznych konkursów dla młodzieży ze wszystkich części Europy (obecnie to członkowie z 24 krajów europejskich), które łączy idea uczenia przez doświadczenie, realizowana w prowadzonej przez młodych ludzi samodzielnej pracy badawczej. Laureaci konkursów uczestniczą w międzynarodowych obozach i szkołach letnich, które służą wymianie doświadczeń, wspólnej pracy badawczej i artystycznej i dobrej zabawie (patrz: EUSTORY and Young Europeans).

2017-10-03T00:20:25+00:00 18 grudnia 2015|Konkursy, Wydarzenia|