TELEFON: 71 798 67 33

LO IV przepustką na Politechnikę Wrocławską…

/, Wydarzenia/LO IV przepustką na Politechnikę Wrocławską…

LO IV przepustką na Politechnikę Wrocławską…

477 absolwentów LO IV zostało w ostatnich 5 latach przyjętych na Politechnikę Wrocławską, głównie na kierunki najpopularniejsze i dające największe szanse na interesującą pracę w przyszłości: informatykę, mechanikę budowy maszyn oraz automatykę i robotykę. Według raportu „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych”, opracowanego przez Fundację Rektorów Polskich i PCG Polska, tym samym LO IV znalazło się na 16 miejscu spośród 550 szkół średnich z całej Polski, której absolwenci rozpoczęli naukę na tej należącej do najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce.
– Studia na Politechnice Wrocławskiej są bardzo wymagające. To, że tak liczne grono naszych uczniów kończy tę uczelnię zdobywając prestiżowy zawód, to oczywiście zasługa ich samych, ale także nauczycieli LO IV , którzy poświęcają wiele czasu i wysiłku, aby przekazać jak najwięcej wiedzy swoim podopiecznym. Bez tego fundamentu nie odnieśliby późniejszych sukcesów – komentuje Małgorzata Górny, dyrektor LO IV.
Prof. dr hab. inż. Andrzej Dziedzic, prorektor ds. nauczania PWr, skierował do LO IV specjalny list gratulacyjny z podziękowaniem za wysoki poziom przygotowania uczniów do egzaminów maturalnych.
…i Uniwersytet Przyrodniczy
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu w lutym 2017 r.przyznał LO IV certyfikat za jakość kształcenia uczniów, którzy podjęli studia na tej wrocławskiej uczelni oraz wysoki wskaźnik ich sukcesów podczas nauki. Jak podkreślił prof. dr hab. inż. Józef Sowiński, prorektor ds. studenckich i edukacji, tak wysoka ocena pracy z absolwentami LO IV jest wynikiem analizy przebiegu ich studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w latach 2007 – 2012.
– Przekazujemy uczniom nie tylko wiedzę, ale uczymy też systematyczności, wytrwałości, zachęcamy do tego, by sami kształtowali swoją przyszłość. Analiza losów naszych absolwentów na przestrzeni kilku lat pokazuje, że jest to kapitał, który procentuje w przyszłości, a ich sukcesy nie są dziełem przypadku. Warto się uczyć w LO IV – zachęca dyrektor Małgorzata Górny.

2017-04-05T14:37:26+00:00 5 kwietnia 2017|Sukcesy nauczycieli, Wydarzenia|