„Mens sana in corpore sano!”

//„Mens sana in corpore sano!”

„Mens sana in corpore sano!”

Mówi się, że w dzisiejszym świecie, coraz więcej dzieci oraz młodzieży ma skłonność do otyłości, z powodu braku ruchu. Nie mogę powiedzieć, że zgadzam się z tym w stu procentach, zwłaszcza po tym, co zobaczyłam 23. września tego roku.

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – tym łacińskim przysłowiem kierowali się chyba uczestnicy Szkolnej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej, która odbyła się na Stadionie Olimpijskim. Emocji było co nie miara, ponieważ młodzież miała okazję sprawdzić się m.in. w biegu na 100 m, 400 m, 800 m dziewczęta, 1500 m chłopcy, skoku w dal, pchnięciu kulą czy też w sztafecie. Pomimo tego, że każdy miał jeden cel – zwyciężyć – atmosfera była przyjazna.

Jakie wnioski można wyciągnąć? Pomimo tak młodego wieku, uczniowie potrafią pogodzić rywalizację, wraz z dobrą zabawą w sportowym stylu.

Naszą szkołę reprezentowali: Wojtasik Kamila, Więckowska Aleksandra, Kolanko Marta, Kamińska Martyna, Adamowicz Sylwia, Ostrowska Alicja, Szewczyk Zuzanna, Stawska Klaudia, Krysiak Wiktoria, Stępień Agata, Dąbrowska Anna, Kania Kacper, Tomaszewski Stanisław, Jedowski Bartosz, Banaszek Stanisław, Dubniański Łukasz, Żałobnik Grzegorz, Stykała Paweł, Pyczak Sebastian, Szwabowski, Adam, Żelazny Mikołaj, Jakoniuk Dominik.

Podczas Finału Dolnośląskiego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, spośród wrocławskich szkół drużyna naszych dziewcząt uplasowała się na III miejscu a chłopców na IV.

Serdecznie gratulujemy!

Urszula Szczepańska kl. 2a