Nasi humaniści w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym

/, Wydarzenia/Nasi humaniści w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym

Nasi humaniści w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym

Wśród uczniów „czwórki” znajdziemy grono zainteresowane dziejami antycznych cywilizacji. Do nich skierowany był ogólnopolski konkurs organizowany przez Wydział Prawa Uniwersytetu Białostockiego. Etap okręgowy Olimpiady odbył się na początku grudnia, wzięło w nim udział 37 osób z klas drugich o rozszerzeniu humanistycznym. Wystarczającą liczbę punktów otrzymało 8 osób, ale tylko pięć zdecydowało się podjąć trud przygotowania do następnego etapu. Przed nimi święta z Gilgameszem, Sargonem, Asurbanipalem, Nefretiti, Homerem, Herodotem, Wergiliszem, Cezarem i – o zgrozo – Neronem.

Reprezentację szkoły w zmaganiach na etapie okręgowym, który już w styczniu, tworzą:

• Damian Styrczula
  • Marysia Siemieniec
  • Gosia Traczuk
  • Agnieszka Głowacka
  • Natalia Olejnik

Wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci i determinacji w zmaganiach z niełatwą nauką, jaką jest historia i życzmy cierpliwości w długich godzinach nauki privato studio.

Dawid Graczyk

Relief z  wizerunkiem Gilgamesza, Luwr