TELEFON: 71 798 67 33

Nasi strzelcy w złocie!

/, Wydarzenia/Nasi strzelcy w złocie!

Nasi strzelcy w złocie!

II runda Strzeleckiej Szkolnej Superligi (zawody rozgrywane z broni sportowej) zakończyła się zwycięstwem reprezentacji LO nr IV! Nasza drużyna wystąpiła osłabiona brakiem chorej Gaby Brzezinki, która dotychczas przewodziła klasyfikacji generalnej Superligi. Udanie zastąpiły ją koleżanki, które po rundzie zasadniczej zawodów zajęły: Zuzanna Gałczyńska(2c) – I m.; Aleksandra Woźniak (3a)- II m.; Katarzyna Kowalewska (3c) – IV m. i w komplecie awansowały do sześcioosobowego finału. W rozgrywce o medale Zuzanna potwierdziła wysoką formę i obroniła I miejsce. Ola Woźniak wystrzelała brązowy medal, a Kasię Kowalewską sklasyfikowano na VI miejscu, gdyż z ważnych powodów nie wzięła udziału w finale.

Tylko trochę słabiej zaprezentowali się nasi chłopcy: Oskar Obolewicz (3d) i Mikołaj Żelazny (1b), którzy po rundzie zasadniczej zajmowali ex quo VI miejsce. Jednak do finału awansował Mikołaj jako posiadacz większej liczby „10”. Niestety, w finale Mikołaj nie poprawił swojej lokaty zajmując ostatecznie VI miejsce.

Świetne wyniki indywidualne przełożyły się na sukces w klasyfikacji głównej, którą jest klasyfikacja drużynowa. Nasi strzelcy bezapelacyjnie zwyciężyli zgarniając niemal wszystkie najważniejsze trofea. Niższe stopnie podium zajęły reprezentacje: II m. – LO nr VII, III m. – LO nr XV.

(tekst i zdjęcia – K.R.)

Galeria zdjęć

2017-10-03T00:20:29+00:00 2 marca 2015|Sukcesy uczniów, Wydarzenia|