O roku ów, 1964

//O roku ów, 1964

O roku ów, 1964

W 50. rocznicę zdania egzaminu dojrzałości, 13 czerwca 2014 roku weszliśmy znowu w mury naszej szkoły, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.

W holu szkoły powitał nas duży transparent „Witamy absolwentów” i uśmiechnięte twarze miłych uczennic kierujących nas do sali dydaktycznej przygotowanej na nasze przybycie. W niej, zostaliśmy uroczyście powitani przez Panią Dyrektor Małgorzatę Górny, której serdecznie dziękowaliśmy za jej zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu rocznicowego zjazdu absolwentów – pierwszego takiego zjazdu w historii IV LO. Obok Pani dyrektor, na spotkanie przybył zaproszony przez nas Pan Bogusław Buczak, nasz emerytowany nauczyciel fizyki. W trakcie gorączkowych rozmów, spoglądania w dawne dzienniki lekcyjne, sięgaliśmy po wspaniałości udekorowanego stołu, przyrządzone przez Panią ze szkolnego sklepiku. Przypominaliśmy sobie nasze młode twarze oraz ówczesnych nauczycieli ze starych fotografii szkolnych wycieczek i rajdów, jakie udało się nam zgromadzić i wyświetlić podczas spotkania.

Zwiedzaliśmy pomieszczenia „naszych klas”, podziwialiśmy świetnie wyposażone laboratorium chemiczne, odwiedziliśmy też piękna aulę. Odżyły w nas wspomnienia odbywanych w niej akademii, przedstawień szkolnych, wieczorków tanecznych, wspomnienia dawnych sympatii i przyjaźni, obrazy kadry dydaktycznej szkoły, nauczycieli o dużej wiedzy i umiejętnościach wychowawczych. Z sentymentem wracaliśmy do tak dobrze znanych miejsc, choć przed 50 laty wyglądały trochę inaczej.

Radość tego spotkania przenieśliśmy do pałacu w Pawłowicach, peryferyjnej dzielnicy Wrocławia. Tam w pięknej scenerii, podczas uroczystego obiadu rozmawialiśmy o starych i dawnych czasach. Ubrani w okazjonalne zielone koszulki z napisem „IV LO ’64 – Dojrzali od 50 lat”, po spacerze po pałacowym parku, zasiedliśmy do wieczerzy. śpiewając wspólnie przy gitarze znane wszystkim „hity” lat szkolnych i studenckich. Radości ze spotkania nie było końca. Wesoło było i „działo się”. Obiecaliśmy sobie, że spotkamy się jeszcze.

2017-10-03T00:20:32+00:00 14 lipca 2014|Wydarzenia|