O USA WIEMY WSZYSTKO … – CZWÓRKA ZNOWU NA NAJWYŻSZYM MIEJSCU NA PODIUM!

/, Sukcesy uczniów, Wydarzenia/O USA WIEMY WSZYSTKO … – CZWÓRKA ZNOWU NA NAJWYŻSZYM MIEJSCU NA PODIUM!

O USA WIEMY WSZYSTKO … – CZWÓRKA ZNOWU NA NAJWYŻSZYM MIEJSCU NA PODIUM!

Albina Hordiichuk i Natalia Mazurek z klasy 1f wzięły udział w kolejnej edycji konkursu z cyklu Coolturalnie dookoła świata zorganizowanej przez Wrocławską Fundację FREYA i Liceum Ogólnokształcące nr XV we Wrocławiu. Tegoroczne rozgrywki odbyły się 29 listopada i dotyczyły wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki. Na uczestników czekały pytania dotyczące geografii, historii, kultury i wiedzy ogólnej o USA oraz zadanie specjalne polegające na przygotowaniu reklamy wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i zaprezentowaniu jej przed zebraną publicznością. Dodatkowo jury przyznało punkty za przygotowane wcześniej prace w formie konstrukcji przestrzennej przedstawiające wybrane symbole USA. Albina i Natalia wykazały się naprawdę dużą wiedzą i nie dały się nikomu pokonać – zajęły pierwsze miejsce! Gratulujemy!

Magdalena Michalska-Wieczorek

Dagmara Pancerowicz