TELEFON: 71 798 67 33

Obóz chemiczno-przyrodniczy w Myśliborzu

/, Wydarzenia, Wyjazdy/Obóz chemiczno-przyrodniczy w Myśliborzu

Obóz chemiczno-przyrodniczy w Myśliborzu

W dniach 10-11.10.2016 wyjechaliśmy się do ośrodka edukacyjnego „Salamandra” w Myśliborzu. Na zajęciach laboratoryjnych z chemii, niczym prawdziwi chemicy, tworzyliśmy mydła o różnych kształtach i zapachach. Nie każdemu ta sztuka się udała, ale z zajęć wszyscy wyszliśmy z uśmiechem na twarzy, w poczuciu chemicznego spełnienia. Na zajęciach laboratoryjnych z biologii nabyliśmy umiejętność izolowania barwników zawartych w roślinach, oglądaliśmy tkanki roślinne pod mikroskopem oraz uczestniczyliśmy w zajęciach pt. Czy wiesz, co jesz? I to wszystko w jeden dzień!
Popołudnie spędziliśmy na przygotowaniach do konkursu na piosenkę i to nie byle jaką, bo po angielsku! Gdy wybiła godzina 19 rozpaliwszy ognisko, grupy zaprezentowały swoje piosenki. Jury w składzie p. Sylwia Radzik i p. Agnieszka Szyrwińska, po długiej i trudnej dyskusji podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich konkursowiczów!
Poranek zawiódł nas do Wąwozu Myśliborskiego, gdzie uczyliśmy się rozpoznawać drzewa i przede wszystkim oddychaliśmy świeżym powietrzem. To nie koniec wrażeń: tuż przed wyjazdem do Wrocławia mieliśmy jeszcze okazję wykonać prawdziwe dzieła sztuki na własnoręcznie czerpanym papierze! Do domu wszyscy wracaliśmy w znakomitym humorze i do ostatnich minut w autokarze (i długo dłużej!) wspominaliśmy miło spędzone chwile. Jedyna rzecz, której szczerze żałujemy to fakt, że wyjazd był tak krótki

NATALIA RYCZEK, 2D

2016-11-03T10:24:04+00:00 3 listopada 2016|Obozy naukowe, Wydarzenia, Wyjazdy|