TELEFON: 71 798 67 33

Podsumowanie sezonu strzeleckiego

/, Sukcesy uczniów/Podsumowanie sezonu strzeleckiego

Zakończyła się Międzyszkolna Liga Strzelecka sezonu 2015/16. W ubiegłą sobotę 11.06 uhonorowano jej najważniejszych „aktorów”. Reprezentacja naszej Szkoły w minionym sezonie w konkurencji „karabinek pneumatyczny (z)” została sklasyfikowana na III miejscu. Trzon drużyny stanowili: Gabriela Brzezinka (3b), Zuzanna Gałczyńska (3c), Kasper Ladra , Mikołaj Żelazny (obaj 2d). Pięcioosobowy skład uzupełniali zawodnicy z klas pierwszych. W klasyfikacji indywidualnej sezonu z naszych zawodników najwyżej uplasowała się Gabriela Brzezinka – III miejsce.
Po dekoracji tryumfatorów ubiegłego sezonu, Klub Żołnierzy Rezerwy, działający przy Dolnośląskim Zarządzie Ligii Obrony Kraju sprawił młodym strzelcom nie lada frajdę – zawody strzeleckie z broni palnej! Rywalizacja odbywała się w konkurencji „karabinek sportowy” i „pistolet sportowy” oraz w wieloboju strzeleckim. Poza Mikołajem Żelaznym naszą Szkołę reprezentowali wyłącznie „pierwszacy” : Mirella Rapińska i Maja Teodorczyk z 1b oraz Kamila Janaszek i Natalia Morazwiec z 1c. Nasza młoda drużyna stawała dzielnie i w silnie obsadzonym turnieju zajęła IV miejsce. Najlepszy wynik indywidualny osiągnął Mikołaj Żelazny, który w konkurencji „karabinek sportowy” zdobył srebrny medal.
Zawody zakończyły się zwycięstwem reprezentacji LO nr XV, która zwyciężyła także we wszystkich klasyfikacjach sezonu 2015/16. Kolejna edycja MLS już pod koniec września!