Pomoc dla Serbii

Serbię nawiedziła największa od 120 lat powódź. Jest wielu rannych, zginęło kilkadziesiąt osób. Dziesiątki miast zostało całkowicie zalanych, tysiące domów i pól uprawnych zniszczonych. W całej Serbii 350000 ludzi straciło dach nad głową oraz cały dobytek.

W odpowiedzi na liczne apele o pomoc płynące z Serbii oraz mając w pamięci niedawną wizytę uczniów z Belgradu w naszym liceum zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla poszkodowanych przez powódź. Jak zwykle nasi uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele LO IV udowodnili ze mają wielkie i otwarte serca. W ciągu 4 dni trwania akcji zebraliśmy ponad 2 tony darów, w tym duże ilości żywności, ubrań, zabawek dla dzieci, środków czystości, pościeli oraz środków higienicznych.

Wszystkim ofiarodawcom oraz osobom zaangażowanym w zbiórkę darów pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować.

Koordynatorzy akcji:
M.Połch