Pożegnaliśmy absolwentów

/, Wydarzenia/Pożegnaliśmy absolwentów

Pożegnaliśmy absolwentów

Można powiedzieć, że oto w „Czwórce” zakończył się kolejny „cykl produkcyjny”. Mury szkoły pożegnał kolejny zastęp absolwentów. Uroczystość pożegnania miała tradycyjny przebieg: rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego i przekazaniem sztandaru szkoły młodszym klasom. Ale potem nastąpiło to, na co wszyscy czekali z zaciekawieniem – wystąpienie Pani Dyrektor. Tym razem nasza Szefowa posłużyła się konwencją sportową, porównując proces dydaktyczny do biegu sportowców. Chyba każdy z absolwentów w tej stylistyce mógł odnaleźć siebie. W podobnie żartobliwym tonie pożegnała bohaterów dnia wychowawczyni klasy 3c pani Małgorzata Wojciechowska. Pani profesor jest znana z olbrzymiego poczucia humoru i zmysłu obserwacji. Przemawiały też w imieniu absolwentów Zuzanna Sala, a w imieniu samorządu szkolnego głos zabrała jego dotychczasowa przewodnicząca Anna Rybak.

W czasie uroczystości uhonorowano za trzyletni trud najlepszych uczniów, w tym laureatkę olimpiady historycznej i wielu konkursów historycznych na szczeblu krajowym – Magdalenę Majchrzak. Magda już dawno zapewniła sobie indeksy co najmniej kilku uczelni. Z najwyższą średnią – 4,9 ukończyła szkołę Alicja Ożga. Laureatami Szkolnej Odznaki „Złota Sowa” i świadectwem z wyróżnieniem zostali również nagrodzeni: Joanna Żygadło, Karolina Sobania, Danuta Bożek, Joanna Wertelecka, Karolina Markowska, Marta Czubakowska, Anna Mańkowska i Damian Wiak. Ponadto wyróżnieni zostali laureaci wielu innych konkursów i zawodów.

Po zakończeniu uroczystości zebranych pożegnało trio absolwentów, które przygotowało wiązankę okolicznościowych piosenek.

(tekst i zdjęcia K.R.)

2017-10-03T00:20:36+00:00 29 kwietnia 2013|Uroczystości, Wydarzenia|