Radosna Parada Niepodległości

//Radosna Parada Niepodległości

Radosna Parada Niepodległości

Radość, kolory, entuzjazm, wzruszenie, duma, zaangażowanie i współpraca oraz jedność – oto słowa, które kojarzą mi się z obchodami Dnia Niepodległości. Wszyscy razem z uśmiechem i ogromną energią uczestniczyliśmy w Radosnej Paradzie z okazji 11 Listopada. Dopisało nawet słońce, co stanowi rzadkość o tej porze roku. To Święto jest radosne i uśmiechnięte, a nie smutne i pogrążone w żałobie za tymi, którzy odeszli. Nasza Parada to udowodniła, można skakać, tańczyć, śpiewać do rytmu patriotycznych pieśni – wszak one zagrzewały do walki a nie usypiały. Do tego łopot flag, wszędzie biel i czerwień, nasz hymn narodowy, defilada wojsk i innych służb mundurowych i wojskowa orkiestra dęta – oto recepta na udane obchody Dnia Niepodległości, bez nienawiści, szowinizmu czy wrogości. Myślę, że dla wielu z nas była to wzruszająca lekcja patriotyzmu i szacunku dla dokonań ludzi w przeszłości, lekcja pamięci, której najważniejszym przesłaniem jest pokazanie, jak wiele można działać będąc razem, ponad podziałami. Myślę, że wszyscy jesteśmy  dumni z faktu, że nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Dnia Niepodległości , dumni, z powodu zaangażowania naszych Uczniowi i Nauczycieli w przygotowania do tego święta , jak i z tego, z  jakim CZWÓRKOWYM  entuzjazmem uczestniczyliśmy  już w samych obchodach Dnia Niepodległości.

2017-11-23T08:40:41+00:00 22 listopada 2017|Wydarzenia|