Reprezentacja „czwórki” zwycięża w konkursie „Coolturalnie dookoła świata”

/, Sukcesy uczniów, Wydarzenia/Reprezentacja „czwórki” zwycięża w konkursie „Coolturalnie dookoła świata”

Reprezentacja „czwórki” zwycięża w konkursie „Coolturalnie dookoła świata”

29 listopada po raz ósmy dwuosobowa reprezentacja „czwórki” wzięła udział w konkursie z cyklu „Coolturalnie dookoła świata” organizowanym przez fundację Freya i Liceum Ogólnokształcące nr XV. Reprezentantkami szkoły były Dominika Łazowy i Natalia Pawłowska W tym roku uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o Wielkiej Brytanii. Zakres tematyczny pytań był obszerny i dotyczył m. in. historii, geografii, muzyki i wiedzy ogólnej na temat Anglii, Szkocji i Walii. Dodatkowo oceniana była przygotowana wcześniej przez uczestników praca w formie konstrukcji przestrzennej przedstawiająca symbol brytyjskiej rodziny królewskiej. Po niespełna 1,5 godzinnych zmaganiach reprezentacja LO nr IV już po raz siódmy zajęła pierwsze miejsce. Nie mieliśmy sobie równych! Były brawa, radość i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy Dominice i Natalii tak obszernej wiedzy i oczywiście wygranej.

Opiekunki zespołu

Magdalena Michalska–Wieczorek

Dagmara Pancerowicz

2019-12-10T20:09:00+00:00 10 grudnia 2019|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|