SERBOWIE PO RAZ TRZECI

/, Wymiany/SERBOWIE PO RAZ TRZECI

SERBOWIE PO RAZ TRZECI

W tym roku już po raz trzeci gościliśmy u siebie grupę serbskiej młodzieży z XIII Gimnazjum w Belgradzie. Jedenaścioro serbskich uczniów wraz z opiekunami gościło we Wrocławiu od 5 do 11 czerwca. Wizytę złożył nam również Dyrektor serbskiej szkoły. Ich gospodarzami byli następujący uczniowie naszej szkoły: Daniel Garncarek (kl.2F), Julia Iwańczuk, Jerzy Kocot, Mateusz Marczyk, Michał Maciuk i Gabriela Kołtunik (kl. 1A), Weronika Derecka (kl. 2B), Dominika Łukawska (kl. 2E), Paulina Skrzypecka (kl. 1B) , Daria Hoja (kl. 1D) oraz absolwent Kamil Malarowicz.
Nasi goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z historii, chemii, biologii, języka polskiego oraz angielskiego. Zwiedzali najciekawsze zakątki Wrocławia, między innymi: Rynek, Ostrów Tumski, Halę Stulecia, ZOO, Hydropolis i doświadczyć przyjemności górskiej wspinaczki w Górach Stołowych. Bardzo ważnym punktem programu była dla naszych gości wizyta na grobie prof. Hiershfelda – uczonego, który jest dla Serbów niezwykle istotną postacią z racji na działalność humanitarną prowadzoną na Bałkanach w czasie I Wojny Światowej. Uczniowie belgradzkiego liceum po raz kolejny zaimponowali nam swoją ogromną wiedzą o naszym mieście. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli zafascynowani naszą szkołą, profesjonalizmem nauczycieli prowadzących zajęcia. Jak co roku grupa bardzo zżyła się ze sobą i przy pożegnaniu nie obyło się bez łez. Z niecierpliwością czekamy na naszą wizytę w Belgradzie i ponowne spotkanie z naszymi serbskimi przyjaciółmi.

Małgorzata Połch

2016-06-21T21:14:16+00:00 21 czerwca 2016|Wydarzenia, Wymiany|