LIGA KLAS – NAUKA PRZEZ RYWALIZACJĘ I ZABAWĘ

/, Wydarzenia/LIGA KLAS – NAUKA PRZEZ RYWALIZACJĘ I ZABAWĘ

LIGA KLAS – NAUKA PRZEZ RYWALIZACJĘ I ZABAWĘ

Ligę Klas drugich wygrała w roku szkolnym 2016/17 II D. Jako nagrodę zwycięzcy wybrali wizytę w Radiu Wrocław ufundowaną w ramach SZKOŁY W MIEŚCIE.
W części polonistycznej projektu najwięcej punktów zdobyły klasy humanistyczne – II a i II e. Nagrody dla nich to także wycieczki finansowane z programu SZKOŁA W MIEŚCIE. Klasa II a udała się do Muzeum Etnograficznego, aby zobaczyć wystawę o Romach „Pe drom baro… na wielkiej drodze.” Uczniowie II e wybrali kino – film sensacyjny „Sama przeciw wszystkim”.
Przypomnijmy. Pierwszy etap LIGI, 20 grudnia 2016, to prezentacja efektów pracy nad dwoma zadaniami zaproponowanymi przez nauczycieli historii. Jedno polegało na wykonaniu projektu – dziewiętnastowiecznego buduaru. Drugie na opracowaniu w formie prezentacji multimedialnej zestawu rozrywek społeczności miasta II połowy XIX wieku. W grudniowych zmaganiach bezkonkurencyjna okazała się kl. II D.
WIELKI FINAŁ LIGI KLAS nastąpił 12 kwietnia 2017. W szkolnej auli rozegrano dwie finałowe konkurencje (przygotowane tym razem przez polonistów): pokaz mody kobiecej XIX wieku i turniej KOBIETY W „LALCE” PRUSA. Pokaz mody, oceniany przez trzyosobowe jury, młodych znawców sztuki i obyczajowości, pod przewodnictwem szefa Samorządu Szkolnego, wzbudził okrzyki zaskoczenia i zachwytu. Modelki reprezentujące każdą z klas nie tylko zadbały o dopracowanie szczegółów prezentowanego stroju, ale i efektowny, współgrający z nim ruch sceniczny, a prezenterzy o trafny komentarz, świadczący o wiedzy na temat dawnych ubiorów. Wiele emocji wywołał również turniej. Pytania, na które odpowiadały dwuosobowe drużyny z każdej klasy, nie były łatwe. Dotyczyły nie tylko powieści Prusa, ale i nawiązań do niej w inspirowanym powieścią kryminale, a także plakatów i komiksów stworzonych na podstawie „Lalki”. Zadania odnosiły się również do scenek przygotowanych przez aktorów z III A oraz serialu telewizyjnego Ryszarda Bera.Przodowali humaniści, jednak drużyna z klasy matematycznej także przeszła do finału i nie dała sobie odebrać ostatecznego zwycięstwa.
Po podsumowaniu I i II etapu, wyniki LIGI KLAS DRUGICH 2016/17 wyglądają następująco:
KLASA MIEJSCE
II A III
II B VI
II C V
II D I
II E II
IIF IV
Cieszy twórcza rywalizacja i umiejętność zabawienia się nauką.
[AB]
Pokaz mody: