Sukces „Czwórki” w VIII Przeglądzie Twórczości Zakazanej PRL-u

/, Sukcesy uczniów, Wydarzenia/Sukces „Czwórki” w VIII Przeglądzie Twórczości Zakazanej PRL-u

Sukces „Czwórki” w VIII Przeglądzie Twórczości Zakazanej PRL-u

Dwie uczennice naszej szkoły, Julita Szwender (3a) i Alicja Jędrych (2f) wzięły udział w VIII Przeglądzie Twórczości Zakazanej PRL-u. Konkurs rozegrany został w dwóch konkurencjach: piosenka i recytacja. Julita w specjalnej aranżacji wspaniale zaśpiewała pieśń autorstwa barda Jacka Kaczmarskiego pt. „A my nie chcemy uciekać stąd”. Z kolei Alicja recytacją wiersza Jana Krzysztofa Kelusa pt. „Szosa E 7”, wyśmienicie wprowadziła wszystkich w nastrój lat 70-tych i działalność Komitetu Obrony Robotników. Jakub Żołyński (1f) akompaniował Alicji na fortepianie.

Ostatecznie Alicja zdobyła II miejsce. Gratulujemy uczennicy oraz jej opiekunce Katarzynie Cieplińskiej-Olejnik.

Dawid Graczyk

2013-08-27T12:58:58+00:00 8 stycznia 2013|Konkursy, Sukcesy uczniów, Wydarzenia|