ŚWIĄTECZNY UROK DREZNA

/, Wyjazdy/ŚWIĄTECZNY UROK DREZNA

ŚWIĄTECZNY UROK DREZNA

Świąteczne jarmarki – Weihnachtsmarkt mają swój nieodparty urok. Bombki, świeczki, olśniewające ozdoby choinkowe, przepyszne strucle oraz cudownie pachnące pierniki. Wszystkie te cudeńka mogli podziwiać, smakować i zakupić uczniowie klas 2B i 2C, którzy w piątek 8 grudnia pojechali do Drezna. Jednak to wspaniałe miasto nie samym jarmarkiem stoi. Zwiedziliśmy również galerię Starych Mistrzów w Muzeum Zwinger, gdzie mogliśmy podziwiać obrazy takich malarzy jak Vermer, Rubens czy Canaletto. Spacer po mieście ukazał nam całe jego piękno z Traktem Królewskim na czele. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Higieny, w którym uczniowie mieli okazję poznać m.in. zasady działania ludzkich organów wewnętrznych oraz zmysłów oraz sprawdzić swoją wiedzę przy pomocy ciekawych doświadczeń i zabaw multimedialnych.

Małgorzata Połch

2018-12-12T11:19:31+00:00 12 grudnia 2018|Wydarzenia, Wyjazdy|