Szlachetna Paczka 2017

/, Wydarzenia/Szlachetna Paczka 2017

Szlachetna Paczka 2017

Był ciemny, bezdeszczowy, piątkowy, wieczór. Ale nie dla nas – wolontariusze reprezentujący naszą Szkołę: Jagoda i Przemysław (1b), Lisa (1e), Jakub (2d), Wiktoria i Maciej (3e) zaopatrzeni w ogromne paczki ruszyli w piątek 8 grudnia na spotkanie z Rodziną. Z 21 kartonami pokonali strome schody na IV piętro starej kamienicy przy ul. Więckowskiego. Powitała nas Pani Małgorzata i jej trójka dzieci. W ciągu kilku minut małe mieszkanie zostało wypełnione paczkami, paczuszkami i  co najważniejsze – pralką… Udało nam się uczestniczyć w pierwszych chwilach radości Rodziny podczas rozpakowywania prezentów.  Jednak rzeczywistość (tramwaje, pociągi do domu,…) zmusiła nas do wyjścia. Przekazujemy zatem poniżej relację Wolontariusza akcji Szlachetna Paczka.

Pani Małgosia była bardzo zaskoczona ilością paczek wnoszonych do jej małego mieszkania. Cały czas trzymała się za głowę i nie wierzyła, że jest ich aż tyle. Mówiła, że kiedy wszystko wypakuje to nie zmieści się jej to do mieszkania. W tym samym czasie dostarczono pralkę. Pani Małgosia mówiła, że jest piękna. Opowiadała, że z pralki jest najbardziej szczęśliwa, bo robi pranie 2 razy dziennie, a stary sprzęt już niedomagał. Dzieci były zachwycone rozpakowywaniem paczek. Oliwka od razu znalazła świnkę Piggy Pop i gdy pomogłam jej uruchomić zabawkę, cała trójka zasiadła do zabawy. Chłopcy bardzo cieszyli się z helikoptera na pilota, a Dorian był szczęśliwy, że w końcu będzie miał taki sam zegarek jak starszy brat.

Co chce przekazać wolontariusz?

Dziękuję bardzo za przygotowanie paczki dla rodziny pani Małgosi. To była naprawdę świetna robota! Zarówno ilość, jak i jakość paczek przerosła moje największe oczekiwania. Dziękuję również za zaangażowanie i dobry kontakt, bo dzięki temu w ogóle nie bałam się o to czy paczka dotrze do rodziny. Życzę Wesołych Świąt i jak najwięcej dobra w nadchodzącym roku!

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?

Przekazujemy ogromne podziękowania dla Darczyńcy i osób, które uczestniczyły w tworzeniu paczki dla Nas. Nie mogłam wyjść z podziwu, gdy zobaczyłam taką ilość paczek. Dzieci są bardzo szczęśliwe i również dziękują za całą okazaną Nam pomoc. Życzymy Wesołych Świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

To była kolejna Paczka przygotowana dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, pracowników szkoły i naszych przyjaciół, a radość Pani Małgosi i jej Dzieci to najlepsze tego świadectwo.

Dziękujemy Wam raz jeszcze za ogromne zaangażowanie!

Katarzyna Cieplińska–Olejnik, Anna Kaleta, Małgorzata Połch, Sylwia Radzik

2017-12-19T08:24:22+00:00 14 grudnia 2017|Wolontariat, Wydarzenia|