Turniej wiedzy o Francji

/, Wydarzenia/Turniej wiedzy o Francji

Turniej wiedzy o Francji

Finał Turnieju Wiedzy o Francji dla liceów organizowany corocznie przez L.O. nr XII we Wrocławiu, odbył się 30 stycznia 2014. Darek Polkowski z klasy 3F, który reprezentował naszą szkołę zajął 1 miejsce. Nasze liceum już po raz kolejny odnosi sukces w tym konkursie, co jest wielką radością i satysfakcją dla uczniów z klas francuskojęzycznych. Darek wykazał się najlepszą znajomością dat i faktów z zakresu historii Francji jak również jej cywilizacji. W ramach indywidualnej prezentacji przedstawił wybitną osobowość i ikonę Francji Charles’a de Gaulla. Darek bardzo interesująco przedstawił pierwszego prezydenta V Republiki Francuskiej, jego karierę i drogę do prezydentury jak również jego życie prywatne.
Gratulujemy sukcesu!

Tekst: Małgorzata Wółkiewicz