//Uczniowie „Czwórki” w projekcie „Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze…”

10 lutego 2014r. w Hali Stulecia miał miejsce finał projektu „Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze – rola Parlamentu Europejskiego w umacnianiu praw człowieka”.

Projekt obejmował dwa konkursy: fotograficzny dotyczący praw człowieka we współczesnym świecie oraz wystąpienie publiczne na temat ochrony praw człowieka i obywatela w Parlamencie Europejskim.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, Parlamentu Europejskiego oraz mediów, których powitał Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać debaty „Prawo do kultury jako jedno z praw człowieka”, w której uczestniczyli: Prezydent Rafał Dutkiewicz, poseł do PE – Lidia Geringer de Oedenberg, dyrektor Narodowego Centrum Kultury – Krzysztof Dudek, dziennikarz Wojciech Jagielski i muzyk Jose Torres. Wojciech Jagielski opowiadał o swojej pracy dziennikarza skupiając się szczególnie na zagadnieniu dotyczącym poszanowania praw człowieka w różnych zakątkach świata.

Najważniejszym punktem programu było jednak podsumowanie projektu: wyłonienie najlepszego mówcy spośród 5 finalistów oraz wręczenie nagród laureatom konkursów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie nagrodzeni w obu konkursach. W konkursie na wystąpienie publiczne Damian Styrczula z kl. 2e dostał wyróżnienie za omówienie problemu łamania praw człowieka w Europie Wschodniej.

W konkursie fotograficznym III nagrodę otrzymali: Wiktoria Lepska z kl. 2e za fotoreportaż „Klub Piotrusia Pana”, Natalia Oleksik z kl. 2e za fotoreportaż „Różne barwy tęczy” i Bartosz Sienkowski z kl.1g za fotoreportaż „U schyłku”.

Imprezę zakończył występ wrocławskiego zespołu Betel.

2017-10-03T00:20:34+00:00 28 lutego 2014|Wydarzenia|