Warszawa Szlakiem Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego

/, Wydarzenia, Wyjazdy/Warszawa Szlakiem Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego

Warszawa Szlakiem Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego

Już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Edukacja w Miejscach Pamięci”. Tym razem do Warszawy wyjechała klasa 1a i 1e. Uczniowie zwiedzali Muzeum Więzienia Pawiak, Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Al. Szucha oraz Cmentarz na Powązkach – miejsce pochówku bohaterów II wojny światowej. Z zainteresowaniem odkrywali historię przemierzając Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczkę kończył spacer po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu.
Niestety… dwa dni to zbyt mało, by dotrzeć do wszystkich ciekawych miejsc i docenić walory stolicy.

2017-04-09T19:09:37+00:00 9 kwietnia 2017|Projekty edukacyjne, Wydarzenia, Wyjazdy|