TELEFON: 71 798 67 33

Wielka Bombka Wigilijna…

/, Wydarzenia/Wielka Bombka Wigilijna…

…czyli zawody strzeleckie „O Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr IV” rozegrane zostały już po raz piąty. To elitarne zawody, albowiem mogą wziąć w nich udział tylko te drużyny, które dysponują profesjonalną sportową bronią strzelecką. Nasza szkoła taką ma! To dzięki temu, ale przede wszystkim dzięki pracy naszych zawodników, reprezentacja LO nr IV od wielu lat należy do ścisłej czołówki tej kategorii sportu strzeleckiego we Wrocławiu i Okręgu Wrocławskim.

Podczas rozegranych 9.12.2015 zawodów, naszą Szkołę reprezentowali: Gabriela Brzezinka (3b), Mikołaj Żelazny (2b), Kasper Ladra (2d), Grzegorz Grabiec (1e) i Kajetan Drogoś (1f). W klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci zajęli miejsca tuż za podium: Gabrysia była VI wśród dziewcząt, a Kasper V wśród chłopców. Ale o sile naszej drużyny zadecydował równy poziom wszystkich strzelców, co w klasyfikacji drużynowej pozwoliło naszej reprezentacji stanąć na najniższym stopniu podium. W zawodach zwyciężyła reprezentacja LO XV, a za nią reprezentacja LO VII.

Nasza reprezentacja strzelecka jest bardzo młoda i niedoświadczona. Z ubiegłorocznej „złotej drużyny” została tylko Gabrysia Brzezinka. Pozostali zawodnicy to pierwszoklasiści lub uczniowie klas drugich którzy debiutują w zawodach strzeleckich. Dlatego trzecie miejsce w silnie obsadzonym turnieju należy uznać za sukces naszej młodej reprezentacji. Gratulujemy!