„WIELOKULTUROWE SPOTKANIE Z INNYM”

/, Wydarzenia/„WIELOKULTUROWE SPOTKANIE Z INNYM”

„WIELOKULTUROWE SPOTKANIE Z INNYM”

Czy spotkaniem jest każda relacja międzyludzka? Jaką rolę w spotkaniu ludzi odgrywa dialog między nimi? Inny – obcy czy drugi JA? – na takie między innymi pytania w tym roku próbowali szukać odpowiedzi uczestnicy XV edycji Forum Dyskusyjnego Młodzieży Wrocławia organizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i LO Nr I.

W Synagodze Pod Białym Bocianem 3 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie młodzieży,  która nie boi się poruszać tematów związanych z wielokulturowością i filozofią. Naszą szkołę reprezentowała grupa składająca się z uczniów klas pierwszych: Dominika Barszcz, Amelia Kamuda, Felicja Stechnij, Jakub Rogula, Marcin Schmidt, Tomasz Strzelczyk, Jakub Styczeń i Kacper Ignaszak. Ponad dwugodzinna debata zaowocowała wieloma trafnymi spostrzeżeniami dotyczącymi spotkania z INNYM, spotkania z drugim człowiekiem. W dobie cyfryzacji i możliwości, jakie daje nam Internet, a co za tym idzie kontaktów za pomocą wszelkiego rodzaju portali społecznościowych i komunikatorów okazuje się, że spotkanie z drugim człowiekiem w tzw. ‘realu’ powinno być kwestią nadrzędną, bo wynika z naszej ludzkiej natury. Pomimo lęków i obaw jesteśmy ciekawi drugiego człowieka, którego nie znamy. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie go tak naprawdę „dotknąć”, poznać różnice, jakie nas dzielą oraz odkryć, co nas łączy. Rezerwa, dystans a co za tym idzie brak dialogu prowadzą do izolacji i samotności. Warto otwierać się na innych, warto się spotykać i rozmawiać – takie przesłanie na koniec spotkania niosła scenka pantomimiczna przygotowana przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr I we Wrocławiu.

Spotkajmy się w realu – to nasze motto.

Dagmara Pancerowicz

Katarzyna Cieplińska

2019-04-30T21:11:52+00:00 7 kwietnia 2019|Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|