WROCLOK 2015

W sobotę 23.05.2015 na obiektach szkoleniowych Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych rozegrano zawody sportowo-obronne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych WROCLOK. Inaugurację zawodów połączono z uroczystością podsumowania wyników Szkolnej Ligi Strzeleckiej sezonu 2014/15.Zaczęło się dla nas bardzo miło: reprezentacja naszej Szkoły w składzie: Aleksandra Woźniak (3a), Katarzyna Kowalewska (3c), Oskar Obolewicz (3d), Gabriela Brzezinka (2b), Zuzanna Gałczyńska (2c) i Mikołaj Żelazny (1b) w klasyfikacji generalnej zdobyła I miejsce! Wspaniale spisały się w klasyfikacji indywidualnej nasze dziewczyny: Ola Woźniak zwyciężyła a Zuza Gałczyńska zajęła III miejsce. Nagrodzono medalami także zawodników, którzy w całym sezonie przekroczyli granicę 800 punktów. Wśród nich znalazła się Gaba Brzezinka. Gratulujemy!

Później było już mniej „różowo” debiutująca we WROCLOK-u nasza drużyna w składzie: Oskar Obolewicz (c), Michał Chojnacki, Jan Swarthoff (wszyscy 3d), Jakub Borkowski (1d) i Mikołaj Żelazny (1b) zajęła miejsce w środku stawki – 10 (startowało 17 zespołów). Nasi „strongmeni” znakomicie poradzili sobie w czasie pokonania przeszkody wodnej oraz w ćwiczeniach z prowadzenia obserwacji i wykrywania celów. Niestety, słabo wypadła w trzech strzelaniach (karabinek pneumatyczny kpn, karabinek sportowy kbks i pistolet pneumatyczny ppn), w których tylko Oskar strzelał na wysokim poziomie. Dziękujemy za walkę przede wszystkim naszym absolwentom z 3d, którzy w czasie trwania egzaminów maturalnych znaleźli czas na zawody. Mogą oni wziąć udział w tych zawodach jeszcze raz, za rok. Mamy nadzieję, że przetarty szlak pozwoli w przyszłym roku na zajęcie lepszej lokaty.

Tekst i zdjęcia (K.R.)

2017-10-03T00:20:27+00:00 28 maja 2015|Sukcesy uczniów, Wydarzenia|