TELEFON: 71 798 67 33

Współpraca LO nr IV z Politechniką Wrocławską

/, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia/Współpraca LO nr IV z Politechniką Wrocławską

Współpraca LO nr IV z Politechniką Wrocławską

Od października ubiegłego roku, przez niemal pięć miesięcy, klasa IIId miała okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracownika Politechniki Wrocławskiej pana doktora Zbigniewa Gumiennego, w ramach współpracy uczelni ze szkołami ponadgimnazjalnymi.

Kilkunastoosobowa grupa uczniów tej klasy, w co drugą środę, udawała się pod opieką pani Małgorzaty Bandury do Laboratorium Podstaw Fizyki na Wybrzeże Wyspiańskiego, aby samodzielnie przeprowadzić i opracować doświadczenia z zakresu fizyki. W sumie spędzono w pracowni fizycznej 17 godzin, podczas których dokonano między innymi pomiaru: ogniskowej układu soczewek, współczynnika lepkości, stałej Plancka, momentu bezwładności, oporu elektrycznego, napięcia Halla, termopary itd.

Tak jak w ubiegłym roku, zajęcia te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów a niektórzy wykazali się na nich 100% frekwencją.

Ogromny wpływ na popularność zajęć miała niewątpliwie osoba prowadzącego, który z ogromną cierpliwością tłumaczył uczestnikom zawiłości teorii pomiarów fizycznych i prostował meandry wiedzy matematycznej. Dr Gumienny doceniając zaangażowanie uczniów zaprosił ich do studiowania fizyki!

Pozostało życzyć klasie IIId powodzenia na maturze.

Małgorzata Bandura

Galeria zdjęć

2017-11-09T13:20:07+00:00 26 lutego 2015|Projekty edukacyjne, Współpraca z instytucjami, Wydarzenia|