XIX DIECEZJALNA PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

/, Wyjazdy/XIX DIECEZJALNA PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

XIX DIECEZJALNA PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

8 marca 2019 roku grupa uczniów z naszego liceum oraz z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych we Wrocławiu wyruszyła do Częstochowy, aby wraz z młodzieżą Archidiecezji Wrocławskiej wziąć udział w XIX Pielgrzymce Maturzystów. Każdego roku uczniowie klas maturalnych udają się w to szczególne miejsce, aby zawierzyć Bogu i Maryi zbliżające się egzaminy i swoje przyszłe decyzje.

Młodzież miała okazję uczestniczyć w ciekawej konferencji w auli ojca Kordeckiego, przygotowanej m.in. przez przedstawicieli duszpasterstw akademickich oraz bliżej poznać i podzielić się swoim doświadczeniem podczas pracy w małych grupach.

Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była uroczysta Msza Święta w kaplicy cudownego obrazu pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, podczas której nastąpiło uroczyste zawierzenie maturzystów.

Anna Suleja

Jadwiga Michałowska