XVIII Konkurs Poezji Niemieckiej Dla Gimnazjalistów

/, Wydarzenia/XVIII Konkurs Poezji Niemieckiej Dla Gimnazjalistów

XVIII Konkurs Poezji Niemieckiej Dla Gimnazjalistów

Po raz już osiemnasty gościliśmy w murach naszej szkoły miłośników poezji niemieckiej – uczniów gimnazjów wrocławskich, którzy 11 grudnia przybyli na Finał Konkursu Poezji Niemieckiej. W finale znalazło się 16 uczniów, przedstawicieli następujących gimnazjów: 14, 23, 29, 14, 34, 40, 48, Gimnazjum Muzycznego i Gimnazjum Salezjańskiego.

Naszych gości powitała ciepło i serdecznie pani dyrektor Aleksandra Gurgul, która stwierdziła, że udało nam się osiągnąć już „pełnoletność”, ponieważ po raz osiemnasty organizujemy ten konkurs. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia i zdolności opanowania stresu i tremy. Poinformowała również o wprowadzeniu nagrody publiczności, dzięki czemu również widzowie mogli wybrać swojego faworyta.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego wyłonienie najlepszych spośród finalistów sprawił Jury dużą trudność. Uczniowie przygotowali własne, bardzo interesujące, interpretacje utworów, które świetnie znali. Niestety, zasady konkursu są nieubłagane, musieliśmy wybrać najlepsze artystyczne realizacje.

Jury wyłoniło najlepszą trójkę.

• I miejsce zajął Rafael Trčka z Gimnazjum nr 40.
  • Miejsce II przypadło w udziale Jonaszowi Wiewiórowi z Gimnazjum nr 48.
  • III miejsce zajęła Antonina Bieganowska z Gimnazjum nr 14.

Obaj panowie, Rafael Trčka i Jonasz Wiewiór, wystąpili w konkursie nie po raz pierwszy, a swoimi interpretacjami zachwycili wszystkich zebranych. Przyznaliśmy również jedno wyróżnienie, które zdobyła Julia Rominkiewicz z Gimnazjum nr 14. Nagrodę Publiczności otrzymał zdobywca pierwszego miejsca, Rafael Trčka.

Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, a także najserdeczniejsze podziękowania składamy nauczycielom języka niemieckiego za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.

Sponsorami konkursu byli Instytut Goethego z Krakowa i Niemieckie Towarzystwo Kulturalno – Społeczne z Wrocławia, dzięki którym mogliśmy nagrodzić zwycięzców książkami.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję Konkursu Poezji Niemieckiej.

Aleksandra Gurgul
Barbara Konduła