XX JUBILEUSZOWY KONKURS POEZJI NIEMIECKIEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

/, Wydarzenia/XX JUBILEUSZOWY KONKURS POEZJI NIEMIECKIEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

XX JUBILEUSZOWY KONKURS POEZJI NIEMIECKIEJ DLA GIMNAZJALISTÓW

Po raz już dwudziesty gościliśmy w murach naszej szkoły miłośników poezji niemieckiej – uczniów Gimnazjów wrocławskich, którzy 15 grudnia przybyli na XX Jubileuszowy Finał Konkursu Poezji Niemieckiej.
W Finale znalazło się 14 uczniów, przedstawicieli następujących Gimnazjów: 13, 14, 23, 28, 29, 40, 48, Gimnazjum Muzycznego.
Naszych gości powitała ciepło i serdecznie pani Dyrektor Aleksandra Gurgul życząc wszystkim uczestnikom powodzenia i zdolności opanowania stresu i tremy.
Poziom Konkursu był bardzo wysoki, dlatego też wybór najlepszych interpretacji sprawił nam dużą trudność. Wszyscy Finaliści dobrze znali teksty wybranych utworów i przygotowali własną ich interpretację. Niestety zasady konkursu są nieubłagane, musieliśmy wybrać najlepsze interpretacje i tak też się stało.
Jury wyłoniło najlepszą trójkę.
I miejsce zajęła Lucyna Sycz z Gimnazjum nr 48.
II miejsce przypadło w udziale Juli Rominkiewicz z Gimnazjum nr 14.
III miejsce zajęła Emilia Leineweber z Gimnazjum nr 14.
Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Grabowiec z Gimnazjum nr 29.

Publiczność przyznała również swoją nagrodę, którą otrzymała Zuzanna Zawierucha z Gimnazjum nr 13.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, ale przede wszystkim najserdeczniejsze podziękowania chcielibyśmy złożyć nauczycielom języka niemieckiego za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów do Konkursu.
Dzięki naszym sponsorom, Niemieckiemu Towarzystwu Kulturalno – Społecznemu z Wrocławia i Departamentowi Edukacji mogliśmy zwycięzców nagrodzić multimediami i książkami.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję Konkursu Poezji Niemieckiej za rok.
Liczymy na Wasz udział.

Aleksandra Gurgul