Zakończenie sezonu strzeleckiego.

Bardzo nietypowy przebieg miała uroczystość zakończenia tegorocznej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej. Już na pierwszy rzut oka widać, że wszyscy uczestnicy uroczystości byli zmuszeni podporządkować się wymogom sanitarnym wynikającym z pandemii wirusa covid-19. Nie było też wszystkich zawodników na podium, medale wręczano pojedynczo a przed wręczeniem zdezynfekowano. Wszyscy uczestnicy zobowiązani byli wystąpić w maseczkach i gumowych rękawiczkach.

W klasyfikacji generalnej sezonu reprezentacja naszej Szkoły zajęła III miejsce za reprezentacjami LO nr VII i LO nr XV. Indywidualnie najlepiej spisał się Oskar Ślazyk (3e) zdobywając brązowy medal.  W tym roku po raz pierwszy przyznano medale za miejsca IV – VI. Dwa medale za czwarte miejsca zostały zdobyte przez Macieja Wajdę (3d) w kategoriach kpn(z) i kpn(o).  Z naszych dziewcząt najwyżej uplasowała się paulina Kułakowska (2e) zajmując VI miejsce w kategorii kpn(z).

Po wakacjach rusza nowy sezon. Wystartują w nim zupełnie nowi strzelcy reprezentujący LO nr IV. O ich poczynaniach będziemy informować po wakacjach.

Oprócz medali za sportową rywalizację wręczono także inne wyróżnienia. Opiekun koła strzeleckiego w naszej Szkole, pan  Kazimierz Rakowski, za długoletnią działalność społeczną został wyróżniony Złotym Medalem Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju oraz Medalem 75-lecia LOK.

Tekst i zdjęcia KR.

2020-07-06T09:23:04+00:00 6 lipca 2020|Konkursy, Liga Strzelecka, Sukcesy nauczycieli, Wydarzenia|